پنجشنبه, 28 تیر 1397

نامه مادر محمد علی طاهری در پانزدهمین روز اعتصاب غذا

نامه الکترونیک چاپ PDF

بِسْم الله ارحمن الرحيم
همدلان وياران عزيز:
امروز پانزدهمين روزى است كه عزيز در بندمان آقاى محمد على طاهرى در اعتصاب غذا هستند.
ديروز همسرشان با ايشان در زندان اوين ملاقات داشت واز ايشان خواهش كرد كه براى حفظ سلامتى خود اعتصاب غذايش را بشكند ولى آقاى طاهرى موافقت نكردند و گفتند اعتصاب غذاى من به دلايل زيراست:
١- حكم إعدام ناعادلانه اى كه برايم صادر شده تا كنون به خودم ابلاغ نشده.
٢- قلم و كاغذ در اختيارم نمى گذارند تا دفاعيه ام را براى دادگاه بعدى بنويسم.
٣-به من ملا قات با وكيل نمى دهند واگرهم با تلاش وقتى داده شود زمانش بسيار كوتاه و در حدود بيست دقيقه است و در چنين فاصله زمانى كوتاه وكيل نمى نوانيد در جريان پرونده ام قرار گيرد.
٤-در دادگاه قبلى به دفاعياتم توجه نشده وحكم بر أساس فشار واعمال اراده هاى سيا سى -امنيتى بر دادگاه صادر شده و بدينوسيله نظام قانونى كشور را به سخره گرفته اند.
٥-خواهان ارايه 200 صفحه اى دفاعياتم به دادگاه هستم كه در مقابل كتاب افسون حلقه كه بر عليه بنده نوشته شده به رشته تحرير در آوردم و همراه با 50 صفخه استناد قرآنى به آقاى رحيمي بارجويشان داده شد كه در اختيار عموم قرار گيرد
٦- خواهان سه كارشناس دادگسترى جهت بر رسى پرونده ام مى باشم.
٧-خواهان دادگاه علنى و بيطرف هستم.
فرزندان عزيزم :
از روزى كه حكم غبر منتظره اعدام براى آقاى طاهرى كه يك مسلمان ومعتقد به دين مبين اسلام صادر شده هنوز در بهت هستيم زيرا بِنَا بر نظر كارشناسان حقوقى هيچ دليل قانونى جهت صدور اين حكم وجود ندارد و همين امر از مو جبات احساس تكليف عده اى از افراد جهت مراجعه به منزل مراجع تقليد ودر خواست انصراف آن ها از فتواى خود بوده است زيرا فتواهاى اين آيات عظام مستند حكم اعدام آقاى طاهرى واقع شده است.
متاسفانه در اين مراجعات به منازل مراجع تقليد ،وصول اخبار نگران كننده در خصوص بى حرمتى به چند فرزندم ،مرا شرمسار آن عزيزان كرد.با چشم اشكبار و سرى افكنده از تك تك شما پوزش مى خواهم و بخشش امروز و فرادى قيامت را از شما فرزندانم خواستارم.
از مراجع تقليد محترم حضرت آيت الله صافى گلپايگانى وحضرت آيت الله مكارم شيرازى تقاضا مى كنم كه به اين موضوع مهم توجه فرمايند كه در پشت جريانى كه مصرانه در پى سوق دادن پرونده بسيار ساده فرزندم به مسير كنونى و صدور حكم اعدام بوده است خطوط مرموز دشمنان قسم خورده ايران و اسلام را ببينند كه آن ها قصد در بر هم زدن امنيت كشور و تشديد اختلافات و بخصوص پس از پيروزى بزرگ مذاكرات هسته اى ايران به وسيله افراد مرموزى در صدد مشكل آفرينى از طريق اين نوع اقدامات هستند.
از مقام محترم رهبرى و رياست محترم جمهورى و رئيس محترم قوه قضائيه و مسؤلان كشور تقاضا داريم در مورد اين مسئله توجه خاصى مبذول داشته و مانع شوند كه هزاران نَفَر از شاگردان آقاى طاهرى به اين عقيده برسند كه در نظام جمهورى اسلامى مى توان افرادى راصرفآ بخاطر عقيده و آنهم عقيده اى كه منطبق باعرفان سنتى است محكوم به اعدام كرد.
در خاتمه به اطلاع عزيزان مى رسانيم كه وكلاى محترم آقاى طاهرى در حال كامل كردن دفاعيه هستند وبزودى آن راتسليم دادگاه خواهند كرد و اطمينان داريم كه زحمات وكلاى محترم از يك طرف وهمدلى و تلاش هاى قانونى وبه حق ما شاگردان آقاى طاهرى از طرف ديگر مورد توجه مراجع محترم تقليد و مقام محترم رهبرى ومسؤلين قرار گرفته وشاهد برائت كامل عزيزمان خواهيم بود.
هر نوع خبر و پيام را از طريق صفحه فيسبوك ezat taheri و يا وبسايت رسمى خانواده ما ك mataheri.ca مى باشد تقديم خواهيم كرد،
عزت الملوك طاهرى مادر محمد على طاهرى

.................................................................................................................

با سلام به مادر عزیزی که فرزند را در حال آب شدن می بیند، من این حال را دیده ام و درک می کنم، اما بر خلاف همه می خواهم به آقای طاهری بگویم: "بایست و به اعتصاب غذایت تا شکستن این حکم ناعادلانه ادامه بده !

من به حق و باطل بودن اندیشه کاری ندارم، من فقط با این حکم غیر عادلانه می ستیزم و معتقدم خطاب حق تعالی که فرمود:" فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه" نماد آزادی بیان - ولو کلام باطل - است و تجویز اعدام برای اندیشه - ولو باطل - عین جاهلیت و خلاف نص قرآن است.

مهدی خزعلی

94/6/5

 

افزودن نظر


Joomlart